TRAUMATOLÓGIAI OSZTÁLY

JÁRNECZ Marianna osztályvezető főnővér-helyettes

Traumatológiai Szakrendelés és Ambulancia (SZTK 19. szoba): Telefon: 93/502-060
Ortopédiai szakrendelés (SZTK 26.szoba): Telefon: 93/ 502-000 /2461 mellék/

Kórházunkban az önálló baleseti Sebészeti Osztály 1955. szeptember 1-jén alakult, 100 ágyas sebészetből 30 ággyal kezdte meg működését, vezetője Dr. Sárdy István főorvos volt.
Akkoriban az osztály profiljába tartozott a csonttörések ellátásán túl a mellkasi-hasi traumák, urogenitális sérülések gyógyítása is, emellett kéz- és érsérülések ellátásával, égési sérültek kezelésével is foglalkoztak. Annak idején még nagy számban végeztek sebészeti műtéteket is. 1963 tavaszán 3 ággyal őrzőszobát alakítottak ki, ahol az életveszélyes sérültek intenzív ellátása folyt.
1964-ben elkezdődött az osztályon fekvő betegek fizioterápiás kezelése, amelyet szakasszisztens végzett.
Az életveszélyes sérültek számának növekedése miatt az őrző ágylétszámát háromról hatra növelték, ebből alakult ki az Intenzív Betegellátó Részleg.
Dr. Sárdy István 1976-ban bekövetkezett halála után az osztály vezetője Dr. Lubics György lett. Az osztály új helyre költözött, a betegágyak száma is nőtt 44-re. Jelenleg 39 ágyon működik osztályunk.
Jelentős fejlődés következett be a műszerezettség terén is, képerősítővel, az akkor legmodernebb ellátást biztosító AO-műszerekkel gyarapodott az osztály, lehetővé vált a legkorszerűbb osteosynthetizáló műtétek végzése. Két szeptikus kórtermet is kialakítottak.
Az utókezelés lehetőségei is szélesedtek, szakképzett gyógytornász dolgozott az osztályon.
1998-2014. között az osztályvezető főorvos dr. Muzsek István volt.
2015. január - 2018. június között az osztályt dr. Szekér Zoltán vezette.
2018. július 1-től a mb. osztályvezető főorvos dr Laczó Ferenc.

2020.augusztus 1-től a mb osztályvezető főorvos dr Peterka Csaba.

1990. óta osztályunkon orthopaed részleg is működik.
1999-ben jelentős műszeres fejlesztés történt, arthroscopot, újabb velőűrszegezési
technikákhoz szükséges műszerkészletet, illetve HALO fixateurt vásárolt részünkre a kórház.
A kórház korszerűsítése során osztályunk is megújult, a kórtermek 5 ágyasak, mindegyikben vizesblokk található. Tornatermet, korszerű nővérállomásokat, orvosi szobákat alakítottak ki.
Ezenkívül 1 db kétágyas, illetve 1 db egyágyas, ún. „manager” kórtermet rendeztünk be alapítványi pénzből. Az orvosi szobák, kezelők, szakrendelők berendezése, valamit a konferencia terem kialakítása is alapítványi finanszirozásból történt.

Az osztályhoz integráltan 5 szakrendelés működik:

Szakrendeléseinkre előzetes időpont egyeztetés szükséges!

Akut esetekkel a Sürgősségi osztályon kell jelentkezni!

2020.10.08