Sajtóközlemény: 2015.12.08

Pályázat:

ENERGIA-MEGTAKARÍTÁST CÉLZÓ EGÉSZSÉGÜGYI ESZKÖZÖK BESZERZÉSE A KANIZSAI DOROTTYA KÓRHÁZBAN

A Kanizsai Dorottya Kórház 85,41 millió forint európai uniós támogatást nyert az Új Széchenyi Terv Környezet és Energia Operatív Program keretében meghirdetett KEOP-5.6.0/E/15-2015-0070 számú „Energia-megtakarítást célzó egészségügyi eszközök beszerzése a Kanizsai Dorottya Kórházban” címmel. A konstrukció keretében 1 db C-íves röntgen átvilágító készülék és 1 db Flat panel detektoros digitális tüdőszűrő rendszer beszerzésére került sor.

KEOP-5.6.0/E/15-2015-0070

A projekt megvalósításával a jelentős energia-fogyasztó egészségügyi eszközeink cseréje történt, mellyel Tüdőgondozó Intézetünk valamint az urológiai osztályunk műtéteihez kapcsolódó modern, alacsonyabb energia-felhasználású röntgensugárzáson alapuló diagnosztikai berendezések kerültek beszerzésre.

Az intézményről és a jelenlegi fejlesztésekről bővebb információt a www.nkkorhaz.hu oldalon olvashatnak.

Kapcsolat:
Szakajda Szilvia stratégiai referens