Sajtóközlemény: 2015.10.31

Pályázat:

SAJTÓKÖZLEMÉNY

A Kanizsai Dorottya Kórház 21,6 millió forint európai uniós támogatást nyert a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében meghirdetett TÁMOP-6.2.4.B-12/2-2014-0015 számú „A Kanizsai Dorottya Kórház rehabilitációs szolgáltatásai fejlesztéséhez kapcsolódó intézményi létszámbővítés” címmel. A konstrukció keretében az intézményi létszámbővítés nyújtotta előnyökkel szakellátásunkat 2 fő klinikai szakpszichológussal, 1 fő művészetterapeutával és 1 fő pszichiátriai szakorvossal bővítettük.

TÁMOP-6.2.4.B-12/2-2014-0015

2015.10.31.

Kanizsai Dorottya Kórház
A projekt megvalósításával a járó-beteg ellátás nagyszámú forgalma rugalmasabbá vált a bevont szakemberek segítségével. A klinikai szakpszichológusok foglalkoztatásával a hiány feloldása egyben a gyógyító tevékenység szakmai színvonalának jelentős fokú fejlesztését célozta meg. Az eddig működtetett heti kis-és nagycsoportos foglalkozások az új szakemberek alkalmazásával kiterjesztésre kerülhet mind gyakoriságban, mind a betegség-specifikus differenciálás alapján. Reálissá váltak a módszerspecifikus eljárások, pszichodinamikai elemző explorációk, a családtagok számára is edukatív egyéni csoportos ülések alkalmazása. A művészetterapeuta felvételével megvalósult egy új terápiás eszköztár bevezetése, mely az élmény-centrikus csoportok, egyéni terápiák, különböző művészeti technikák segítségével (képzőművészet, mozgás, zene) valamint az irodalom által – hogy a résztvevők a művészet eszközén keresztül önismeretet szerezhessenek.
Az intézményről és a jelenlegi fejlesztésekről bővebb információt a www.nkkorhaz.hu oldalon olvashatnak.

Kapcsolat:
Szakajda Szilvia stratégiai referens
Kanizsai Dorottya Kórház Nagykanizsa
Telefon: 93-502-086
Email: titkarsag@nkkorhaz.hu

(KDK web-en publikálva: 2015.11.13)