Projektismertető

Pályázat:

A Kanizsai Dorottya Kórház 21 597 316 Ft uniós támogatást nyert a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében meghirdetett TÁMOP-6.2.4.B-12/2-2014-0015 számú „A Kanizsai Dorottya Kórház rehabilitációs szolgáltatásai fejlesztéséhez kapcsolódó intézményi létszámbővítés” címmel. A konstrukció keretében az intézményi létszámbővítés nyújtotta előnyökkel szakellátásunkat 2 fő klinikai szakpszichológussal, 1 fő művészetterapeutával és 1 fő pszichiátriai szakorvossal bővítettük.

A projekt pozitív hatása: járóbeteg ellátás nagyszámú forgalma rugalmasabbá válik a bevont szakemberek segítségével. A klinikai szakpszichológusok foglalkoztatásával a hiány feloldása egyben a gyógyító tevékenység szakmai színvonalának jelentős fokú fejlesztését célozta meg. Az eddig működtetett heti kis-és nagycsoportos foglalkozások az új szakemberek alkalmazásával kiterjesztésre kerülhet mind gyakoriságban, mind a betegség-specifikus differenciálás alapján. Reálissá válhatnak a módszerspecifikus eljárások, pszichodinamikai elemző explorációk, a családtagok számára is edukatív egyéni csoportos ülések alkalmazása. A művészetterapeuta felvételével megvalósul egy új terápiás eszköztár bevezetése, mely az élmény-centrikus csoportok, egyéni terápiák, különböző művészeti technikák segítségével (képzőművészet, mozgás, zene) valamint az irodalom által – hogy a résztvevők a művészet eszközén keresztül önismeretet szerezhessenek. Az alkotás folyamata közben átélt érzelmek, asszociációk, gondolatok a beteg mentális felépüléséhez vezetnek. A szakember munkájával hozzájárul a betegek alkotó folyamata során önbecsülésük kialakításában, megerősítésében.

Az intézményről és a jelenlegi fejlesztésekről bővebb információt a www.nkkorhaz.hu oldalon olvashatnak.