Sajtóközlemény - 2015.02.24

Pályázat:

SAJTÓKÖZLEMÉNY

Uniós támogatásból képzési programsorozat valósulT meg a minőségi egészségügyi szolgáltatásnyújtás érdekében a Kanizsai Dorottya Kórházban
TÁMOP-6.2.2.A-11/1-2012-0021

2015.02.15.
Kanizsai Dorottya Kórház

A Kanizsai Dorottya Kórház 124.999.567.-Ft uniós támogatást nyert a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében meghirdetett TÁMOP-6.2.2.A-11/1-2012-0021 számú „Képzési programok az egészségügyi ágazat szolgáltatásfejlesztése érdekében” címmel. A program során 12 szakon szakdolgozói továbbképzés, szakorvosok 3 területen történő ráépített képzése valamint 1 fő rezidens szakképesítésének megszerzése történt.

A programba 38 fő szakdolgozó és 5 fő szakorvos került bevonásra. A szakdolgozók esetében egészségügyi gyakorlatvezető, epidemiológiai szakápoló, diabetológiai szakápoló, onkológiai szakápoló, felnőtt és gyermek aneszteziológiai és intenzív szakápoló, pszichiátriai szakápoló, geriátriai szakápoló, CT, MRI szakasszisztens, kardiológiai és angiológiai szakasszisztens, sürgősségi szakápoló, fizioterápiás szakasszisztens képzések, zárásként sikeres vizsgák, szakorvosok esetében gasztroenterológia, kardiológia, endokrinológiai szakorvosi képzés és szakvizsga valamint szakorvos jelölt (rezidens) vizsga zajlott. A projekt célcsoportja számára a szakképzés, a vizsgadíj, a jegyzetek valamint az utazási és szállásköltségek a projekt keretében kerültek elszámolásra, a szakdolgozók és szakorvosok a képzési időre motivációs ösztöndíjban részesültek, mely az elnyert pályázati támogatásból finanszírozott.
Az intézményről és a jelenlegi fejlesztésekről bővebb információt a www.nkkorhaz.hu oldalon olvashatnak.

Kapcsolat:
Szakajda Szilvia stratégiai referens