Sajtóközlemény - 2014.10.28

Pályázat:

SAJTÓKÖZLEMÉNY

Uniós támogatásból dohányzás leszokás támogató pontok kialakítása valósulT meg a kanizsai dorottya kórház tüdőgondozójában
2014.10.31.
Kanizsai Dorottya Kórház

A Kanizsai Dorottya Kórház 3.447.420.-Ft uniós támogatást nyert a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében meghirdetett TÁMOP-6.1.2-13/1-2013-0017 „Dohányzás leszokás támogató pontok kialakítása a tüdőgondozó intézetek bázisán Nyugat-dunántúli régióban Zala megyében” című pályázati kiíráson. A program során a Tüdőgondozó Intézetben dohányzásról való leszokást segítő csoportos tanácsadást bonyolítottunk le.

A csoportos tanácsadáson kívül tájékoztatjuk a szakmát és a helyi lakosságot a dohányzásról való leszokás társadalmi hasznáról. Az Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézetben működő Országos Dohányzásleszokás Támogatási Módszertani Központ támogatásával folyamatosan biztosítjuk azokat a továbbképzési programokat, melyeken a csoportos tanácsadást nyújtó szakorvosok, szakdolgozók, pszichológusok elsajátíthatják a tevékenység végzéséhez szükséges ismereteket, ezáltal a folyamatos szakember utánpótlás rendelkezésre áll.
Az intézményről és a jelenlegi fejlesztésekről bővebb információt a www.nkkorhaz.hu oldalon olvashatnak.

Kapcsolat:
Szakajda Szilvia stratégiai referens