NYDOP-5.2.1/C-11-2012-0001 pályázati tájékoztató

Pályázat:

NYDOP-5.2.1/C-11-2012-0001

A Kanizsai Dorottya Kórház a Nyugat-dunántúli Regionális Operatív Program keretében „Rehabilitációs szolgáltatások fejlesztése a Nyugat-dunántúli Régió egészségügyi intézményeiben” címmel konzorciumi partnerként 220.477.656.-Ft vissza nem térítendő támogatást kapott. A fejlesztési terület: fekvő és ambuláns pszichiátriai, addiktológiai rehabilitáció.

A támogatási összeg felhasználásával célunk a Nyugat-dunántúli Régióban a rehabilitációs ellátásokhoz való hozzáférés javítása, a földrajzi és a szakmai egyenlőtlenségek csökkentése, a rehabilitációs szolgáltatások infrastruktúrájának és műszerezettségének fejlesztése révén a szolgáltatások színvonalának javítása, az ambuláns rehabilitációs szolgáltatások szélesítése, a rehabilitációs szolgáltatók szakmai együttműködéseinek javítása, a betegút-szervezés kereteinek kialakítása, a beteg-edukációs anyagok fejlesztése.

A projekt keretében a kórház „B” épületének 2. emeletén működő Pszichiátriai osztály rehabilitációs részlege újulhat meg, mely bruttó 796 m2 alapterületen a komplex pszichológiai rehabilitációt segítő, akadálymentesített környezetet eredményez. A beruházás magas színvonalú pszichiátriai rehabilitációs tevékenység ellátásához kedvező és barátságos környezetet valósít meg, mely során orvosi műszerek, eszközök, mobiliák is beszerzésre kerülnek az informatikai háttér fejlesztése mellett.

A projekt keretén belül a Pszichiátriai osztály épületével szomszédos jelenleg üzemen kívül álló, 3 szintes épület földszintjének egy jelentős részét is felújítjuk, mely a pszichiátriai rehabilitációs céloknak és alapelveknek megfelel. Itt végzik majd az osztály rehabilitációs kezeléseit, foglalkozásait modern, tág tér adta lehetőségek közepett. Kialakításra kerül egy munkaterápiás szoba, tankonyha, tornaterem, közösségi és kiszolgáló helyiségek. A korszerű szemléletű fejlesztés megfelel későbbiekben a nappali ellátási forma feltételeinek is.

A projekt megvalósításának kezdete: 2012. július 1.
A projekt megvalósulásának befejezése: 2014. február 28.

További információ: (93) 502-000, (93) 502-086
honlap: www.nkkorhaz.hu
kapcsolattartó: Szakajda Szilvia stratégiai referens

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.

NYDOP-5.2.1/C-11-2012-0001